O LIQUI MOLY

LIQUI MOLY GmbH - výrobca

Na jar v roku 1957 začal úspešný príbeh firmy LIQUI MOLY. Hans Henle vtedy založil firmu a získal právo na používanie mena a patentu na substanciu molybdendisulfidu (MoS2). Na základe skúseností s používaním pevných prísadových mazacích látok do motorových olejov leteckých motorov a z ich núdzových prevádzok pri náhlej strate olejovej náplne, vznikol prvotný produkt - olejová prísada Liqui Moly pre automobilové motory. Tento výrobok sa stal známi ako „KFZ 1“ a je ešte dnes v modernizovanej podobe ako olejová prísada pevný základný diel sortimentu. Táto olejová prísada, ktorá prináša zreteľné zníženie opotrebenia motora, bola doplnená prísadami do benzínu. Olejové a benzínové prísady, ktoré zabraňujú tvorbe usadenín na ventiloch a tryskách karburátorov a vstrekovacích systémov, tvorili na konci 70tych rokov hlavný obchod a priniesli firme vedúcu pozíciu na trhu v tejto skupine produktov, ktorú si dodnes drží.

Ďalšou príčinou úspechu bol vstup do obchodu s motorovými olejmi. Prvý motorový olej, sledujúci tradíciu, bol už z výroby žmiešaný s látkou MoS2 znižujúcou opotrebenie motora. Dnes disponuje firma LIQUI MOLY jedným z najširších a najobsiahlejších sortimentov v motorových olejoch. V ponuke sú plno syntetické veľmi výkonné oleje najmodernejšej koncepcie, čiastočne syntetické ľahkobežné oleje, moderné oleje vyrobené hydrokrakovou technológiou a minerálne oleje všetkých kvalitatívnych tried, viskozít a cenových skupín.

Po prísadách a motorových olejoch sa sortiment firmy LIQUI MOLY v ďalších rokoch stále viac rozširoval. Mnohopočetné výrobky pre servis a údržbu, ako napr. rýchločističe, univerzálne spreje, tuky, pasty atď. pre použitie v dielňach a v priemysle, doplňovali ponuku.

V súčasnej dobe firma LIQUI MOLY pokračuje vo vlastnom laboratóriu na vývoji nových výrobkov a na zlepšovaní vlastností už existujúcich výrobkov. Využívajú sa tu najnovjšie poznatky z oblastí mazacích látok a autokosmetiky. Výsledkom aplikácie nových výrobných technológií sú napríklad úplne nové motorové oleje prispôsobené vysokým nárokom súčasných výkonných motorov alebo aj pre ich prevádzku na plyn. Ďalším příkladom je použitie mikrokeramických čiastočiek pre zlepšenie vlastnosti prípravku do motorových olejov alebo v rozpúšťači hrdze.

Veľký dôraz kladie firma LIQUI MOLY na kontrolu kvality svojich výrobkov, a to jako pri ich výrobe, tak aj ich dodatočné testovanie a overovanie v špecializovaných staniciach technickej kontroly TÜV. Certifikácia firmy podľa normy kvality ISO 9001 je úplnou samozrejmosťou.

Neustále taktiež prebieha proces schvaľovania a certifikácie mazacích látok, predovšetkým olejov, podľa firemných noriem popredných výrobcov motorových vozidiel, motorov a prevodových skríň. Novo vydané certifikáty sú zverejňované vo firemných publikačných materiáloch a sú tak odovzdávané zákazníkom a distribútorom výrobkov LIQUI MOLY.

Firma LIQUI MOLY robí taktiež veľa pre ochranu životného prostredia. Mimo iných aktivít z oblasti ekológie ponúka pre dielne a priemysel  motorové oleje vo vratných, znovu plniteľných obaloch, nazývaných „olejové kontajnery“. Týmto spôsobom sa nevytvára odpad z obalov vo forme prázdnych sudov a kanistrov. Tento zpôsob distribúcie olejov je stále zaujímavejší pre odberateľov obzvlášť pri stále sa sprísňujúcích predpisoch na likvidáciu odpadov a ochranu životného prostredia.

LIQUI MOLY - celosvetovo jedinečne široký sortiment chémie pre autá s približne 4 000 výrobkami: motorové oleje a aditíva, mazivá a pasty, spreje a autokozmetika, lepiace a tesniace materiály. Spoločnosť LIQUI MOLY, založená v roku 1957, vyvíja a vyrába výlučne v Nemecku. Tam je znovu a znovu volená nejlepšou značkou olejov. Firma predáva svoje výrobky v 150 krajinách a v roce 2020 hospodárila s obratom 611 mil. eur.

Od začiatku roku 2004 bola spoločnosť LIQUI MOLY GMBH zastúpená v Českej republike spoločnosťou MANN + HUMMEL (CZ) s.r.o. so sídlom v Okříškách v blízkosti Třebíče. Od 1. januára 2017 spoločnosť MANN + HUMMEL (CZ) s.r.o. zmenila právnu formu spoločnosti na MANN + HUMMEL (CZ) v.o.s. Ku koncu roku 2018 ukončila spoluprácu s nemeckým výrobcom LIQUI MOLY GMBH a taktiež ukončila distribúciu výrobkov Liqui Moly v Českej republike.

LIQUI MOLY SK s.r.o. - distribútor v SR

Od 1. januára 2019 prevzala celú distribúciu výrobkov značky Liqui Moly v Slovenskej republike nová spoločnosť LIQUI MOLY SK s.r.o. Tá má taktiež štatút výhradného dovozcu výrobkov pod značkou Liqui Moly do Slovenskej republiky. Príbeh Liqui Moly na SLOVENSKU teda bude pokračovať v rovnakom trende aj v nasledujúcich rokoch.


Certifikáty ISO společnosti LIQUI MOLY GMBH


Certifikáty ISO společnosti Meguin GmbH & Co. KG


 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie