,

Jantar Team – 4. etapa

Vytvorené7. 1. 2021
Jantar Team – 4. etapa

Štvrtá, najdlhšia etapa Dakaru 2021 merala 813 kilometrov a bola to veľmi rýchla etapa.

David Pabiška skončil v 37. mieste, pričom dosiahol na 3.miesto v kategórii Original by Motul. Zároveň sa mu podarilo poskočiť na 43. miesto celkového poradia. V kategórii Original by Motul mu stále patrí 6. miesto.

David Pabiška:
"Som spokojný, bolo to veľmi rýchle, dokonca občas nebezpečné. Hľadali sme WayPoint 10 km pred cieľom, a musím priznať, že by som asi mať ťažké sám ho nájsť. Našťastie som bol v skupine, kde išiel aj Emanuel Gyenes a on ho našiel skvele. Trochu sme sa s ním zviezli, ale to k tomu patrí. Motocykel ide, ale nemá maximálnu rýchlosť na čo som bol zvyknutý z minulých modelov, ale nevadí, som v cieli, a to je hlavná vec teraz."

Rudolf Lhotský:
"Bolo to presne to, čo milujem, piesok, duny a minimum trialu. Išiel som naozaj dobre, až asi 100 km po štarte, keď mi auto zaprášilo výhľad a bohužiaľ som narazil do stromu. Trochu som poškodil motorku, takže musím opravovať. Bohužiaľ fyzicky ma obmedzujú moje oči. Mám nejakú alergiu, z okuliarov alebo prilby, a som trochu opuchnutý. Našťastie, tabletky fungujú, aj keď som dnes ráno veľa nevidel. Vyzerám, ako vyzerám, ale idem ďalej a cítim sa dobre. Dnes večer bude na motorke veľa práce, takže dúfam, že sa aspoň trochu vyspíme."

Rudolf Lhotský zajazdil vo štvrtej etape 55.čas, pričom v kategórii Original by Motul dojazdil na 11.priečke. V celkovom poradí patrí Rudovi 53.miesto a v poradí kategórie Original od Motul mu patrí 9. priečka.

Zajtra čaká na pretekárov ďalších 795 kilometrov, vrátane 456 meraných kilometrov.

Ján Kozáček, ProRace Advertisement s.r.o.

Späť na zoznam článkov