JANTAR TEAM

Vytvorené10. 5. 2023
JANTAR TEAM

Seriál European Hill Climb Championship 2023 pokračoval druhým kolom v rakúskom Rechbergu aj za účasti Jantar Teamu a jeho belgického jazdca Corentina Starcka.

Podujatie Rechbergrennen Corentin Starck ešte nikdy neabsolvoval. Jedným z dôvodov je aj fakt, že práve toto rakúske podujatie v tomto roku odštartovalo po dlhej trojročnej pauze.

„Trať som doteraz poznal iba z onboardov, ktoré som poctivo sledoval. Naživo, za volantom auta som si ju prvýkrát prešiel po príjazde na miesto a musím povedať, že trať je krásna. Navyše aj organizátor všetko pripravil perfektne a počas víkendu sa v okolí trate zišlo, aj napriek pomerne chladnému počasiu, neskutočne veľa fanúšikov. Veľmi mi pomohol aj šéf Jantar Teamu, Ján Miloň, ktorý tu v minulosti štartoval veľakrát a tak mi dal niekoľko rád, ako sa s prejazdom tunajšej trate vysporiadať, za čo mu patrí moja veľká vďaka,“ povedal úvodom Corentin Starck.

Čo sa týka samotných pretekov, tie sa konali presne podľa predpisov seriálu FIA, čiže v sobotu boli v pláne tri tréningové jazdy a v nedeľu dve súťažné, ktoré určili konečné poradie. Tu treba pochváliť organizátorský tím, ktorý všetko zvládol perfektne. Na trati sa divákom predstavilo takmer tristo štartujúcich jazdcov, ku tomu keď pripočítame aj viacero prerušení z dôvodu nehôd, či technických porúch, organizátor všetko zvládol bez väčších problémov.

Čo sa týka samotného výsledku, Corentinovi Starckovi, jazdcovi slovensko-českého Jantar Teamu, patrilo v cieli štvrté miesto absolútneho poradia, ako aj tretie v skupine CN/E2 – SC a štvrté v kategórii 2.

„Som spokojný. Corentin zvládol ďalšie preteky seriálu FIA EHC 2023 presne tak, ako som si predstavoval. Keďže Corentin tu štartoval prvýkrát, snažil som sa mu v piatok dať niekoľko rád ohľadom trate, upozornil som ho na niektoré z jej záľudností a zdá sa, že moje rady počúval pozorne. Vďaka za tieto preteky patrí nielen jazdcovi a jeho mechanikom, ale aj partnerom Jantar Teamu. Verím, že ich dosiahnuté výsledky potešia,“ doplnil šéf Jantar Teamu, Ján Miloň.

Seriál FIA EHC 2023 pokračuje v rýchlom slede už počas nadchádzajúceho víkendu v španielskej Subida al Fito. Tu však Corentin Starck a Jantar Team štartovať nebudú a stretneme sa s nimi zase o tri týždne na obľúbenom podujatí Jána Miloňa, v portugalskej Rampa da Falperra.

Ján Kozáček
ProRace Advertisement s.r.o.

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie