JANTAR TEAM

Vytvorené19. 4. 2023
web-21-422

Slovensko-český Jantar Team má za sebou zase rušný víkend. Počas neho odštartoval v rámci seriálu FIA EHC vo Francúzsku, ale aj cross country v Poľsku.

Už sme vás zoznámili s novinkou, ktorú má v tohtoročnej sezóne Jantar Team. Tou je belgický jazdec Corentin Starck a monopost Nova Proto NP01 V8 Mugen Tomei. Táto dvojica sa práve počas uplynulého víkendu postavila spoločne prvýkrát na štart podujatia zaradeného do seriálu European Hill Climb Championship vo Francúzskej Grade. A treba povedať, že Corentin sa predstavil v tom najlepšom svetle, keď v rámci podujatia 49. Cote de Saint Jean du Gard 2023 dojazdil v absolútnom poradí na štvrtom mieste a v kategórii 2 mu patrilo tretie miesto.

„Som nesmierne šťastný, že seriál FIA EHC 2023 už konečne odštartoval. Po piatkovej noci, keď bolo dosť chladno a navyše aj popršalo, bola trať v sobotnom dopoludňajšom tréningu ešte vlhká, potom však uschla a počas zvyšku víkendu sme jazdili na suchu. Auto fungovalo bez problémov a ja som si všetky jazdy poriadne užil. Teší ma, že som sa hneď v úvode zaradil medzi najlepších jazdcov a rád by som poďakoval Jantar Teamu za podporu. Už sa teším do Rakúska,“ zhodnotil Corentin Starck.

V úvode sme spomínali, že Jantar Team bojoval aj v rámci podujatia Cross Country v Poľsku, konkrétne to bol Pohár Ślaska I Opolszczyzny II. Tu hájil farby slovensko-českého tímu poľský motocyklový jazdec Bartolomiej Tabin. Samotná súťaž sa po búrkových prehánkach ukázala ako nesmierne ťažká, Bartek však z nej vyťažil čo sa dalo a medzi licencovanými jazdcami mu v cieli patrilo siedme miesto.

Bola to naozaj veľmi, ale veľmi ťažká súťaž. Dážď narobil svoje a v podstate každý jeden meraný úsek musel po jeho prejazde organizátor zrušiť, keďže sa stal neprejazdným. Na štarte bolo množstvo výborných pretekárov nielen z Poľska, ale aj Českej republiky. Som rád, že sa mi podarilo dôjsť až do cieľa, ale ako som už spomínal, bolo to nesmierne ťažké,“ doplnil Bartolomiej Tabin.

Ján Miloň, manažér Jantar Teamu rovnako ohodnotil práve ukončený víkend: „Obaja jazdci to mali veľmi ťažké. Corentin pri svojom debute v novým vozidlom to zvládol na jednotku a Bartek rovnako. Keď som videl video, čím všetkým si museli jazdci v Poľku prejsť, siedme miesto hodnotím perfektne.“

Počas nadchádzajúceho víkendu sa Jantar Team prenesie na západ českej republiky, kde bude v rámci súťaže 57. Rallye Šumava Klatovy 2023 bude bojovať posádka Kryštof Zpěvák – Jakub Navrátil spoločne s vozidlom Opel Corsa Rally4 o ďalšie body v rámci českých rally majstrovstiev.   

Ján Kozáček
ProRace Advertisement s.r.o.

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie