Jantar Team - Dakar 2022 E7/E8

Vytvorené11. 1. 2022
Jantar Team - Dakar 2022 E7/E8

Etapa č. 7 - Ďalšia dobrá etapa pre Jantar Team a Ulricha so Schwarzbacherom

Včera oddych, dnes už opäť tvrdá práca. Tak vyzerala nedeľa pri pohľade na Rally Dakar 2022. V nej slovenský Jantar Team opäť predviedol dobrý výkon.

V priebehu včerajšieho oddychového dňa členovia slovenského Jantar Teamu nielenže naberali sily do druhej polovice Rally Dakar 2022, ale bol čas aj na poriadny servis vozidla Mitsubishi 3000 L141G. Žiaľ, z dôvodu nedostatku náhradného dielu, porucha prevodovky, v ktorej chýba tretí prevodový stupeň, sa opraviť nedala. Juraj Ulrich s Ľubošom Schwarzbacherom však napriek tomuto hendikepu pokračujú ďalej. Zároveň sa aj posúvajú vo výsledkovej listine smerom nahor, pričom po siedmej etape im už patrí v celkovom poradí tridsiate prvé miesto a dvanáste v triede H2.

„Siedma etapa smerujúca z Riyádhu do Al Dawadimi bola naozaj náročná, jej celková dĺžka bola okolo päťstopäťdesiat kilometrov. To čo organizátor ohľadom tratí v druhej polovici sľúbil, aj splnil. Tu na nás už čakajú sťažené podmienky. Treba však zároveň povedať, že dnešná trať bola nádherná, okolie vážne fascinujúce, krásne cesty, kopy piesku, rôzne kaňony, nádherné scenérie. Pri zdolávaní siedmej etapy nás čakalo päť testov regularity a jeden navigačný úsek. Tým, že nemáme spomínanú trojku v prevodovke, sme sa v pomalších úsekoch miestami dosť trápili. Prvý a druhý úsek bol super, boli to rýchle trate. Najhorší pre nás bol štvrtý úsek, ten bol celý na piesku a trojka nám v ňom veľmi chýbala. Záverečné regularity testy boli opäť dobré, no a na navigačné úseky sa každý deň doslova tešíme, tie nám naozaj idú, aj dnes sme ho zdolali bez trestných bodov. Zatiaľ sme veľmi spokojní, naša tridsať ročná „babička“ drží, my sa posúvame vo výsledkoch smerom nahor a to tu ide. V etape nám patrilo dvadsiate štvrté miesto absolútne a jedenáste v triede H2,“  zhodnotil spokojný Ľuboš Schwarzbacher v cieli dnešnej etapy.

Zajtra, v rámci ôsmej etapy Rally Dakar 2022 čaká na posádku slovenského Jantar Teamu trať smerujúca z Al Dawadimi do Wadi Ad Dawasir bude mať dĺžku sedemstoštyridsaťdva kilometrov celkovo, pričom štyristopäťdesiatjeden z nich bude prejazdových. Na Juraja s Ulrichom čakajú v ôsmej etapy aj ďalšie testy regularity, ale aj navigačné testy. 

Etapa č. 8 - Vypadnutá „trojka“ v Mitsubishi Jantar Teamu dnes narobila šarapatu

Po výbornom včerajšom výkone posádky slovenského Jantar Teamu v Car Classic, Juraja Ulricha a Ľuboša Schwarzbachera, v dnešnej etape pribrzdila chýbajúca trojka.

Druhá etapa druhej polovice Rally Dakar znamenala pre kategóriu Car Classic absolvovať trať o celkovej dĺžke viac ako sedemsto kilometrov, v rámci ktorej ich čakalo aj zvládnutie štvorice testov regularity. Ich celková dĺžka pritom predstavovala takmer tristo kilometrov. Juraj Ulrich a Ľuboš Schwarzbacher spoločne s vozidlom Mitsubishi 3000 L141G v prvej dvojici testov regularity zajazdili veľmi dobre, žiaľ v treťom z nich po jednom horizonte zapadli do hlbokého piesku, čo ich stálo desať minútovú stratu. Tá im vyniesla tritisícsedemstodvadsať trestných bodov. V poslednom štvrtom regularity teste už opäť všetko fungovalo ako malo.

„Žiaľ, dnes to nebol náš deň. Spočiatku síce všetko klapalo a nám sa darilo. V treťom, viac ako osemdesiat kilometrov dlhom teste sme asi v polovici prešli cez jeden horizont, za ktorým blokovalo trať jedno v piesku zapadnuté auto. Kým však Juraj stihol preradiť zo štvorky do dvojky, ako viete už niekoľko dní nám chýba tretí prevodový stupeň, boli sme v tom hlbokom piesku aj my. Samozrejme sme okamžite začali auto vykopávať, ale kým sme ho odtiaľ dostali ubehlo desať minút. A keďže to bol veľmi rýchly test, nebolo v našich silách dobehnúť v rýchlostke túto našu stratu a to aj napriek faktu, že do cieľa nám ostávalo asi štyridsaťpäť kilometrov. Posledný úsek bol zase dobrý. My sme si s Jurajom už pred odjazdom na Rally Dakar 2022 povedali, že pre nás ako nováčikov bude podstatné dôjsť až do cieľa. Mrzí nás ten dnešok, ale naše plány nemeníme, tak nám prosím držte palce,“ opísal dôvod dnešnej straty spolujazdec Ľuboš Schwarzbacher.

V rámci zajtrajšej deviatej etapy čaká na kategóriu Car Classic trať o dĺžke šesťstosedemdesiatpäť kilometrov v rámci ktorých absolvujú aj ďalšie testy regularity.

Ján Kozáček, ProRace Advertisement s.r.o.

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie