Drotár Autošport

Vytvorené15. 6. 2021
Drotár Autošport

Piate podujatie Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) sa už tento víkend (19.-20.6.) vracia po ročnej absencii späť do obce Ožďany na juhu stredného Slovenska. Známe Oždianske serpentíny si vyskúša aj Prešovčan Igor Drotár.

Minulý rok sa preteky v Ožďanoch nekonali, teraz sa však vracajú s novým označením "Nové Ožďany". Trať s dĺžkou 3500 metrov začína tradične v samotnej obci a kľukatí sa ďalej po "starej" ceste na Rimavskú Sobotu, s celkovým prevýšením 103 metrov.

Igor Drotár: "Ožďany patrili vždy k mojim obľúbeným letným pretekom. Možno je to chudobnejšia časť Slovenska, no ľudia sú tu vždy skvelí a tvoria nezabudnuteľnú atmosféru a dôležitú súčasť tohto podujatia. Trať je krátka, no práve preto neodpúšťa chyby. Ak nejakú spravíte, už ju veľmi nemáte kde dobehnúť a preto je to zaujímavé a napínavé. Verím, že si všetci jazdci, tímy aj fanúšikovia užijeme tento pretekársky víkend."

Preteky sú opäť dvojdňové, čo znamená, že pôjde o 9. a 10. preteky sezóny (z piatich podujatí). Igor zatiaľ figuruje na celkovo druhom mieste a prvom v triede kapotovaných vozidiel 3a.

Zdroj: Oždianske serpentíny aj s Igorom Drotárom
Foto: © Drotár Autošport RS

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie