Drotár Autošport

Vytvorené2. 6. 2021
Drotár Autošport

Legendárny automobilový pretekár Igor Drotár okúsil uplynulý víkend po dlhej dobe konečne ozajstné trate rely: 48. Rallye Tatry Slovakia bola s nevyspytateľným počasím skutočnou výzvou pre každého. Ako sa s nástrahami náročných tratí aj počasia vysporiadal samotný Drotár?

Posledný májový víkend zažili posádky Rallye Tatry takmer 800 neľahkých kilometrov za volantom: slnko striedal lejak a dokonca aj silná búrka. Výber pneumatík bol doslova lotériou a mnoho posádok volilo zmiešané obutie (dve gumy do sucha a dve do mokra).

Pre Igora Drotára a spolujazdca Imricha "Miňa" Ferencza to bola zaujímavá skúsenosť na starých aj zvyčajných rýchlostných skúškach. Vysoké Tatry vedia byť zradné a mnohých dokážu nemilo prekvapiť. Našťastie sa tejto posádke Škody Fabie R5 problémy vyhli a s istotou došli do cieľa dvojetapovej súťaže na štvrtom mieste.

Igor Drotár: "Tatry potvrdili svoju reputáciu premenlivého počasia. Čakalo nás zhruba 140 km rýchlostných skúšok a spolu takmer 800 km aj s prejazdmi. Zažili sme slnko, lejak aj krupobitie! Keď sa všetko dobre skončí, viac si to po takej náročnej súťaži aj vážite... Súťaž bola napriek tomu veľmi pekná. Zišli sa tu skvelé posádky. My sme si vpredu vytvorili skupinku piatich posádok, ktoré bojovali medzi sebou. Každý podal výborný výkon. Napokon sme skončili štvrtí za Jarom Melichárekom a zároveň pred Poliakom Danielom Chwistom. Medzi všetkými vznikli postupne viditeľné odstupy. Dal som do výsledku veľa energie a rovnako aj Miňo a samozrejme naši mechanici: všetkým patrí veľký vďaka, auto šlo bezchybne! Niektoré skúšky sa nešli od konca 90. rokov, takže som ich bral ako nové. Podľa predpokladov sme do auta brali buď dve suché, alebo dve mokré rezervy. Prezúvalo sa hore-dole, aby to aspoň nejako fungovalo v týchto meniacich sa podmienkach. Som rád, že máme túto skvelú súťaž úspešne za sebou."

19. a 20. júna pokačuje slovenský motoršport na preteky do vrchu v Ožďanoch (MSR PAV) a taktiež na rely v Hustopečiach (MSR), aj keď tá končí už v sobotu... Ako tieto termínové kolízie skĺbi Igor Drotár, sa dozvieme čoskoro.

Zdroj: Race Pro Media - Studený máj, v kokpite raj: Tatry s Igorom Drotárom
Foto: Jozef Pisch

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie