Drotár Autošport

Vytvorené19. 9. 2019
Drotár Autošport

Boj s časom naberie túto sobotu na obrátkach a bude kľúčovým faktorom rýchlostných skúšok 11. Rallye Veľký Krtíš. Igor Drotár so spolujazdcom Imrichom Ferenczom sem prídu hájiť svoje dobré meno vo vozidle Škoda Fabia R5. Napokon Igor tu už dvakrát predtým vyhral!

Kraj obkolesený pahorkami a kopcami - z jednej strany s Maďarskom, ďalej so Štiavnickými vrchmi, viac na sever Poľanou a na východ Cerovou vrchovinou - pre mnohých stále neznáma oblasť Veľkého Krtíša na juhu Slovenska ponúkne novú súťaž MSR v rely.

Súťaž v tomto krásnom kraji sa tu naposledy šla ešte v roku 1990. Igor Drotár je dnes jediný súťažiaci, kto vo Veľkom Krtíši v minulosti štartoval, i keď nie práve na spomínanom ostatnom ročníku. Ba čo viac - v rokoch 1980 a 1981 tu dokonca vyhral absolútne v rámci Majstrovstiev Slovenska! Vtedy ešte za volantom značky LADA. Doba je to však relatívne dávna a trate tak budú pre každého úplne nové. Pôjde sa do kopcov a pôjde sa aj cez miestne obce.

Súťaž štartuje prvou skúškou už po siedmej hodine ráno a končí štartom do poslednej skúšky o pol štvrtej popoludní. Prihlásených je 37 posádok v rámci MSR. Na konci dňa budú mať za sebou 85,2 km rýchlostných skúšok, ktoré sa pôjdu v troch kolách na troch tratiach (9 RS).

Igor Drotár: "Nesmierne sa teším na Rallye Veľký Krtíš, ktorú som dokonca dvakrát v minulosti vyhral! Je to preto veľmi motivujúce k dobrým výkonom a skvelých spomienok na túto súťaž mám nesmierne veľa. Vidieť novú súťaž v našom kalendári je malý-veľký zázrak a je skvelé, že je to práve v tomto krásnom kraji. Pevne verím, že ukážeme divákom opäť pekné športové výkony a že si to všetci patrične užijeme."

Zdroj: Drotár Autošport / Foto: Jozef Pisch

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie