Drotár Autošport

Vytvorené10. 7. 2019
Drotár Autošport

Prešovská pretekárska legenda Igor Drotár sa uplynulý piatok postavil na štart Rally Prešov ako skutočný matador tejto klasickej súťaže. 25. ročník tejto rely sa mu odvďačil skvelým štvrtým miestom.

Krátka, no o to napínavejšia a náročná Rally Prešov ponúkla posádkam 80 km meraných úsekov na troch neľahkých tratiach. Možno nižší počet štartujúcich však čiastočne kompenzovala vzácna účasť z Česka. Vysoké tempo, ktoré každý nasadil, ukázalo skvelé športové výkony. Na domácich tratiach sa tak blysol aj Igor Drotár s Imrichom Ferenczom na mieste spolujazdca vo vozidle Škoda Fabia R5. Patrilo im 4. miesto celkovo, ako aj v najsilnejšej triede 2.

Igor Drotár: "Rally Prešov je domáca súťaž a má preto svoj zvláštny náboj. Aj tento rok sa tu zišla dobrá konkurencia. Videli sme obrovské súboje medzi celkovo prvým a druhým - doslova na život a na smrť. Skutočne nasadili vražedné tempo. V podstate sa potom vytvorili stabilné odstupy medzi každým ďalším súťažiacim. Rýchlostné skúšky boli nádherné a náročné, menil sa povrch a rytmus v priaznivom počasí. Nasadenie v rámci krátkosti súťaže bolo preto maximálne. Výkony naprieč štartovým poľom boli špičkové. Mal som trochu problémy s brzdami, nie veľmi dobre som ich cítil. Na posledné kolo som dostal iné, lepšie brzdy. Auto inak fungovalo perfektne. Som veľmi spokojný s výsledkom a chcem pochváliť usporiadateľa, že spravil krásnu vzorovú súťaž. Ukázali sa aj dve české posádky, ktoré išli naozaj vysoké tempo. Zároveň mi je však ľúto, že neodštartovali Peťo Gavlák a Melichárekovci, ktorí mali technické problémy. Veľká vďaka na záver patrí Mariánovi Mičákovi, ktorý sa s tímom postaral o naše perfektné súťažné auto."

Letný program Igora Drotára pokračuje krásnymi pretekmi do vrchu: Dobšinský kopec (20.-21.7.) sa pôjde opäť ako súčasť Majstrovstiev Európy, s patričnou silnou medzinárodnou konkurenciou.

Zdroj: Drotár Autošport / Foto: Jozef Pisch

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie