Drotár Autošport

Vytvorené12. 7. 2021
Drotár Autošport

Blíži sa jeden z vrcholných motoristických sviatkov roka: Majstrovstvá Európy v pretekoch automobilov do vrchu spolu so slovenským šampionátom (MSR PAV) prichádzajú po ročnej absencii späť na Dobšinský kopec.

Ako inak - zabojuje tu aj Igor Drotár. Hádam najlegendárnejšie preteky do vrchu si opäť vyhradili prázdninový letný termín. V rámci zľahčených covidových opatrení si preteky konečne užijú aj diváci. Podľa oficiálneho webu meria trať v súčasnosti 5820 m, 6810 m, alebo aj 6590 m... Výškový rozidiel je niekde medzi 332 až 397 nastúpaných metrov. Malebné lúky okolo trate zdobí vždy množstvo zanietených fanúšikov. Tých, ako aj všetkých pretekárov znovu čakajú dva akčné dni: sobota 17. júla ponúkne dva voľné tréningy a následne nedeľa dve merané jazdy.

Igor Drotár sa v boji so stopkami stretne s množstvom zaujímavej domácej aj zahraničnej konkurencie z celej Európy.

Igor Drotár: "Dobšinský kopec je jedným z najväčších športových sviatkov v našej krajine. Nádherný kopec v malebnom kraji, ktorý okrem zaujímavých pretekov vždy rozdáva aj skvelých fanúšikov. Veľmi sa teším, že sa tam spolu stretneme a konečne si po roku ticha užijeme atmosféru európskych pretekov a burácajúcich motorov."

XXXVII. Dobšinský kopec s centrom v meste Dobšiná štartuje 16. a 17. júla. Ďalšie informácie nájdete na https://leto.dobsinskykopec.com/

Zdroj: Race Pro Media - Igor Drotár na európskej Dobšinej
Foto: © Jozef Pisch

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie