Drotár Autošport

Vytvorené19. 5. 2021
Drotár Autošport

Prešovčan Igor Drotár má na konte tituly absolútneho Majstra Slovenska, ale aj Poľska v pretekoch automobilov do vrchu. Tentokrát má pred sebou ďalší cieľ: zdolať najbližší víkend náročnú trať "Zaluž" na najstarších poľských pretekoch do vrchu - 47. Bieszczadzki Wyścig Górski.

Preteky neďaleko Slovenska (aj Ukrajiny) sa už tradične idú ako poľský, ale aj ako slovenský národný šampionát. Panenská príroda v oblasti Sanoku a poľských Beskýd v sebe ukrýva skutočne krásnu a nemenej náročnú trať so 14 zákrutami, s dĺžkou 4688 m a celkovým prevýšením 271,4 m.

Igor Drotár je v Poľsku známe meno a má tu množstvo verných fanúšikov. Napokon, pred niekoľkými rokmi sa stal aj absolútnym Majstrom Poľska v pretekoch do vrchu. Opäť bude čeliť silnej konkurencii v podobe 90 pretekárov z Poľska, Slovenska, Česka, Rakúska, Bulharska, Talianska a Francúzska.

Igor má za sebou úspešne rozbehnutú sezónu ako v celkovom hodnotení, tak v triedach kapotovaných vozidiel so Škodou Fabiou WRC. Štvrté podujatie MSR PAV ponúkne siedme a ôsme preteky tejto sezóny.

Igor Drotár: "Na Zaluž mám mnoho krásnych spomienok a vždy sa tam nesmierne teším. Okrem božej prírody sú tu aj božskí fanúšikovia automobilového športu, s ktorými mám po rokoch pretekania skutočne úprimný priateľský vzťah. Trať nie je vôbec jednoduchá, no je krásna a teším sa aj z bohatej medzinárodnej účasti. Uvidíme opäť množstvo skvelých mien aj špičkových vozidiel. Je sa na čo tešiť."

Zdroj: Race Pro Media - Majster Drotár znovu na poľských tratiach
Foto: Jozef Pisch

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie