Drotár Autošport

Vytvorené27. 4. 2021
Drotár Autošport

Prešovčan Igor Drotár má za sebou ďalší výborný víkend na pretekárskej dráhe. Skúsený jazdec tentokrát bojoval na slávnych automobilových pretekoch do vrchu Ecce Homo v českom Šternberku.

Ecce Homo patria medzi najstaršie automobilové preteky na svete. Tie úplne prvé sa tu konali ešte v roku 1905. Trať s dĺžkou 4800 metrov si aj napriek pandémii tento rok užilo množstvo špičkových domácich a európskych jazdcov.

Skutočne širokému poľu výkonnostných tried kraľovali opäť formuly - prototypy, ale aj mnoho tried klasických kapotovaných vozidiel. Igor Drotár po celý víkend dominoval výkonnej Skupine 3 na Škode Fabii WRC.

Igor Drotár: "Ecce Homo sú absolútne výnimočné preteky, ktoré patria medzi najstaršie na svete, jazdí sa tu už neuveriteľných 116 rokov! Koľko výkonov, emócií aj krvi tu pretieklo za tie roky a nezastavili ich ani vojny. Minulý ročník však prerušila pandémia, no tento rok sa tu opäť zišlo množstvo výnimočných talentov vo skvelých autách - jednoducho absolútna špička. Mediálne pokrytie bolo skvele zabezpečené aj živými prenosmi. Jazdecky dobre zastúpené bolo aj Slovensko - myslím si, že sme slušne reprezentovali našu krajinu. V sobotu som vyhral kapotované autá a patril som aj k tým najlepším v celkovom hodnotení, vrátane formúl. A to napriek hmotnostnému a aerodynamickému hendikepu nášho auta v Skupine 3. V nedeľu sa to v podstate opakovalo, no v poslednej jazde sa nám stala maličká porucha - praskla hadica na hydraulike a došiel som do cieľa bez aktívnych diferenciálov, aj bez radenia a cestou som zaolejoval trať, podobne ako jazdec predo mnou. Organizátori sa tak pre väčšie oneskorenie reštartu rozhodli preteky predčasne ukončiť a brali sa výsledky z prvej meranej jazdy. Znovu som vyhral svoju skupinu aj kapotované autá. Budem sa snažiť o čo najlepšie umiestnenia v celkovom hodnotení, aj keď s 200 kg navyše to nebude jednoduché. Rozhodujeme sa, či sa ešte pustíme do nejakých zmien na vozidle."

Nasleduje už štvrté podujatie Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu na Ostrej Lúke neďaleko Zvolena. Slovenská špička sa tu zíde 8. a 9. mája.

Zdroj: Race Pro Media - Igor Drotár exceloval na slávnom Ecce Homo
Foto: Július Salzer

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie