Drotár Autošport

Vytvorené8. 4. 2021
Drotár Autošport

Veľkonočný víkend vo svojej studenej podobe prichumelil na autodróm Slovakia Ring aj Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV). Seriál napriek pandémii odštartoval v termíne a priniesol športové zážitky a prvé cenné body. Úspešne tu odštartoval aj Igor Drotár.

Prešovčan Igor Drotár má za sebou množstvo úspešných sezón v našom národnom kopcovom seriáli. Zároveň má aj neutíchajúcu ambíciu zbierať ďalej najcennejšie trofeje, čo dokazoval skvelým výkonom uplynulý víkend na Slovakia Ringu.

Slovenská jazdecká špička tu bojovala s časom a s nástrahami vrtkavého počasia. Problémy spôsoboval napríkad silný studený nárazový vietor, ale aj prudký dážď. Vozovka tak bola neustále klzkou výzvou.

Igor si však počínal nanajvýš dobre a na kopcovej upravenej Škode Fabii WRC (skupina 3 a trieda 3a) jazdil najlepšie časy v tréningoch aj v meraných jazdách: tie boli tri v sobotu a rovnako aj v nedeľu. Absolútnemu hodnoteniu však kraľoval Martin Juhás na formule Tatuus, s ktorou sa Martin zrýchľuje každou novou sezónou. Igorovi tak patrili dve celkové druhé miesta (a prvé v skupine aj triede).

Igor Drotár: "Auto fungovalo na prvýkrát výborne, bolo to vlastne prvé normálne zvezenie sa po pokazenom debute minulý rok. Vieme, čo na ňom musíme zmeniť a ako ho ďalej nastaviť. Má naozaj veľmi veľký potenciál. S výsledkom som teda veľmi spokojný, i keď sme niečo stratili s trochu tvrdšími pneumatikami. Nemal som na Martina Juhása s jeho formulou, jazdil skvele. Najbližšie preteky MSR PAV by mali byť slávne Ecce Homo v Šternberku koncom mája."

Zdroj: Race Pro Media - Igor Drotár zbieral veľké trofeje na Veľkú noc
Foto: Jozef Pisch

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie