Drotár Autošport

Vytvorené24. 3. 2021
Drotár Autošport

Neľahký štart do novej sezóny zažili posádky Majstrovstiev Slovenska v rely (MSR) uplynulý víkend na Slovakia Ringu. V kontrolovanom prostredí tu organizátor pripravil náročnú, no kvalitnú súťaž 2. OMV MaxxMotion Rally Slovakia Ring 2021. Igor Drotár začal svoju motoristickú sezónu so skvelým 3. miestom v absolútnom hodnotení.

Rýchlostné skúšky Slovakia Ringu sú skutočnou výzvou pre jazdcov aj ich navigátorov. Obslužné cesty sú široké akurát na jedno auto, lemuje ich klzká tráva, výbehové zóny sú malé a odbočky náročné na orientáciu. O to zaujímavejšie to bolo s kvalitnou konkurenciou, ktorá šla maximálne tempo už od prvej skúšky... S každým sa zahralo aj studené počasie a výsledkom bolo veľké množstvo vypadnutí, ale aj penalizácií.

Igor Drotár so spolujazdcom Imrichom Ferenczom si na Škode Fabii R5 počínali od začiatku veľmi dobre. Dvojdňovú súťaž (dve samostatné etapy) dokončili na skvelom absolútnom 3. mieste!

Igor Drotár: "Išiel som na Slovakia Ring s veľkým očakávaním a po dlhej zimnej prestávke. Naše auto z dielne Xiqio prešlo kompletnou rekonštrukciou a napokon sme ho aj krátko otestovali a spravili základné nastavenia. Trate boli skutočne náročné na orientáciu, doslova domotané a stačila malá chyba, aby ste zle odbočili a získali napríklad penalizáciu. S Miňom sme sa od začiatku skvele zladili a začali sme navigovať aj doplnkovou gestikuláciou. Počasie sa vydarilo, aj keď výber pneumatík nebol jednoduchý kvôli veľkému chladu. Odštartovali sme na úplne novom modeli pneumatík a dobre sme sa trafili do výberu. Chcel som sa v ťažkej konkurencii prepracovať do prvej päťky. Robili sme od začiatku štvrté najlepšie časy. Po chybe konkurenta sme sa presunuli na 3. miesto, ktoré sme si udržali po oba dni. Náš výsledok je skvelou motiváciou do ďalších súťaží. Chcem sa veľmi pekne poďakovať reklamným partnerom, ktorí sú s nami aj v tomto neľahkom období. Veľká vďaka patrí tiež organizátorom za kvalitnú súťaž. Naše auto je síce z prvých Fábií R5 - žiadne EVO - no som spokojný a verím, že nás čakajú ešte pekné výsledky."

Igorova motoristická sezóna pokračuje 3.-4. apríla opäť na Slovakia Ringu, no tentokrát štartom Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2021.

Zdroj: Race Pro Media - Igor Drotár na Slovakia Ringu bronzový
Foto: Jozef Pisch

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie