Drotár Autošport

Vytvorené10. 6. 2020
Drotár Autošport

Dlhé týždne trvalo slovenskému motoršportu, kým sa od posledného podujatia koncom februára dostal opäť k slovu. Nedávny Test Day Slovakia Ring 2020 ponúkol tímom a jazdcom rôznych disciplín skvelú príležitosť opäť súťažiť.

Samozrejme, časová súťaž sa konala v prísnom hygienickom režime a bez divákov, no aj to je obrovský pokrok oproti nekonečným týždňom karantény a protiepidemických opatrení. Pôvodne jasný kalendár motoristických podujatí dostal po hlave handrou nákazy a zrazu bolo všetko inak. Dlhé čakanie trávil každý po svojom. Igor Drotár napríklad doma v Prešove a zdá sa, že toto neľahké obdobie poňal našťastie pozitívne.

Igor Drotár: "Tento rok je pre nás všetkých úplne nový a netradičný. Na mňa to však pôsobí aj pozitívne a beriem si z toho veľa dobrých vecí. Zmenil sa nám režim života aj naše stereotypné zvyky. Je to pre mňa zaujímavé a za 65 rokov svojho života som niečo takéto ešte nezažil. Vo februári sme ešte súťažili v Krásnohorskom Podhradí, odvtedy sa všetko zmenilo. Nie vždy však ide život podľa plánov. Tak ako iným, aj mne chýbali niektoré záľuby, kultúra, koncerty, socializácia... no našťastie to netrvalo tak dlho a pomaly sa, verím, vraciame do starých dobrých koľají. Vždy je v živote niečo nečakané, vždy to nejako skončí a sú to zakaždým zaujímavé výzvy."

Preto aj Igora nesmierne potešilo, keď Slovenská asociácia motoristického športu (SAMŠ) podporila nový Test Day na okruhu Slovakia Ring, ktorý je aj zo zdravotného hľadiska a vládnych nariadení dokonale pripravený na takýto typ podujatia. Igor sa po dobe s autom okamžite zžil a výborné výsledky na seba nenechali dlho čakať.

Igor Drotár: "Samozrejme, čakal som netrpezlivo, kedy sa konečne posadím do pretekárskeho auta, čo sa mi napokon splnilo uplynulý týždeň na Slovakia Ringu. Urobila sa tam pekná akcia pod SAMŠ a opäť sme si vyskúšali svoje autá, pričom sme sa zišli v zaujímavom pretekárskom zložení. Hneď ráno sme začali tréningovou jazdou, mal som pocit, že som len včera vystúpil z toho auta. Ukázalo sa to aj na časoch. Šli sme sedem rýchlostných skúšok. Keďže sa jazdilo na rýchlostnej dráhe okruhu, trať najviac vyhovovala monopostu Martina Juhása, no hneď za ním som bol ja na Škode Fabii R5. Avšak na konci súťaže v hodnotení "Best time" ma porazil Grzegorz Grzyb vo veľmi tesnom odstupe. Som však veľmi spokojný a opäť sme si zajazdili a snáď sa aj tento športový život pomaly vráti do normálu. S Test Day bol každý maximálne spokojný, prialo nám aj krásne počasie. Mechanici pripravili naozaj výborné auto, dali do toho svoje srdce a túto energiu bolo v aute cítiť. Naša sezóna je síce oklieštená, no zbytok sezóny, ktorá nás ešte čaká, dopadne určite dobre. Už tento týždeň sa na Slovakia Ring vraciam späť, tentokrát ako hosť na akcii Mariana Čekovského."

Slovenský kalendár motoristických podujatí zatiaľ hovorí, že sa 27. a 28. júna uskutoční prvé podujatie Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) v Ožďanoch.

Zdroj: Drotár Autošport / Foto: Jozef Pisch

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie