Drotár Autošport

Vytvorené11. 12. 2020
Drotár Autošport

Slovenský automobilový šport mohol tento rok v čase protipandemických opatrení len kresliť siluetu šampionátu, aký si pamätáme z rokov minulých. Napriek všetkému sa pretekárska obec dočkala aspoň nejakej sezóny. Tú zakončilo uplynulý víkend (5.-6.12.) podujatie OMV MaxxMotion Rally Slovakia Ring 2020. Prešovský pretekár Igor Drotár tam nemohol chýbať.

Vládne nariadenia presunuli záver sezóny do kontrolovateľného bezpečia uzavretého okruhu Slovakia Ring. Najprv exhibičná Auto Show (13.-14.11.) a teraz záverečná rely Majstrovstiev Slovenska našli svoj domov na rovinatom autodróme pri Dunajskej Strede.

Igor Drotár v oboch prípadoch nastúpil so Škodou Fabiou R5 v triede 2 so staronovým spolujazdcom Imrichom "Miňom" Ferenczom. Igor Drotár: "Auto Show šla v klasickom zložení aj v systéme, ktorý poznáme už roky. Splnila svoj účel a napriek chýbajúcim divákom mala opäť svoje čaro."

Podľa pravidiel potrebovali Majstrovstvá Slovenska ešte jedno podujatie, aby spĺňali predpoklady národného šampionátu a mohli byť vyhlásení celkoví víťazi. Zrušenie Rally Košice spravilo organizátorom škrt cez rozpočet, no na poslednú chvíľu dokázali usporiadať atypickú súťaž v spleti obslužných komunikácií a rýchlostnej dráhy Slovakia Ringu. A to dokonca ako dvojdňovú súťaž s 11 rýchlostnými skúškami a 137,9 súťažnými kilometrami.

Igor s Miňom doniesli bezpečne do cieľa svoju R5 na 6. mieste celkovo, aj v triede.

Igor Drotár: "Trate boli naozaj domotané, no práve preto zaujímavé a páčilo sa mi to. Vrátil sa ku mne spolujazdec Miňo Ferencz, z čoho sa veľmi teším. Šlo sa nám skvele, napriek nevyspytateľným povetrnostným podmienkam. Auto od tímu Mariána Mičáka fungovalo výborne, za čo mu aj mechanikom veľmi pekne ďakujem. Obsadzovali sme 5. až 7. najlepšie časy, čo nám v danej konkurencii vyhovovalo. Zároveň sme došli bez škrabanca. Aj Miňo získal body a skončil na skvelom treťom mieste v konečnom hodnotení spolujazdcov. Ako jednodňová súťaž s polovicou súťažných kilometrov by to mohlo byť pekné spestrenie šampionátu aj každý rok. Sezónu máme úspešne za sebou, za čo patrí veľká vďaka všetkým usilovným organizátorom a samozrejme reklamným partnerom. Gratulujem všetkým víťazom - jazdcom, posádkam aj tímom k úspechom v neľahkom roku."

Zdroj: Race Pro Media - Igor Drotár na konci netradičnej sezóny

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie