Drotár Autošport

Vytvorené12. 12. 2019
Drotár Autošport

Prešovský automobilový pretekár Igor Drotár ukázal svoj nestarnúci talent aj uplynulú sobotu na klasickom Pražskom relyšprinte. Exhibičná súťaž bola nesmierne náročná, no o to zaujímavejšia.

Úvodné slovo však patrí udalosti, ktorá nedávno hlboko poznačila nielen Prešov, ale aj celé Slovensko. Igor Drotár: "Som Prešovčan telom, i dušou, celý svoj život. Náleží mi tak vyjadriť svoj hlboký smútok nad strašnou tragédiou, ktorá 6. decembra postihla obyvateľov na Mukačevskej ulici. Chcem vyjadriť čo najúprimnejšiu sústrasť pozostalým a súcitím s každým, koho priamo aj nepriamo ovplyvnila táto tragická udalosť."

XXV. TipCars Pražský Rallysprint sa po rokoch vrátil aj na klasické trate južne od Prahy, presnejšie do Radotínskeho a Karlického údolia. Neskôr sa posádky presunuli na strahovský štadión. Večerný dážď a mrazy vytvorili miestami tzv. "čierny ľad", ktorý v jesennom šere skorého rána len ťažko spozorujete... Igor so spolujazdcom Imrichom Ferenczom sa na Škode Fabii R5 problémom našťastie vyhli a v cieli im patrilo výborné 9. miesto celkovo.

Igor Drotár: "Pražský rallysprint je síce exhibícia, no každý rok sa ukazuje aj ako súboj o čo najlepšie umiestnenie. Teraz to bolo umocnené dvomi plnohodnotnými klasickými traťami v lesoch neďaleko Prahy. Minulý rok nasnežilo, tentokrát večer pršalo a primrzlo. Mali sme len dva prejazdy na obhliadku. Tieto trate boli pre mňa ako nové, navyše rýchle a na zradnom povrchu. Absolvovali sme ich celkom dobre, okolo 10. miesta z vyše 60-ky štartujúcich. Na druhom prejazde sme stratili čas kvôli spomaleniu na mieste nehody inej posádky a ďalšia skúška bola zrušená kvôli inej havárii. Tak sme sa presunuli na Strahov, kde nás čakali tisícky divákov, ktorých ovácie a radosť bolo počuť aj počas jazdy... Prvý prejazd som šiel opatrnejšie, no v druhom kole som sa výrazne zlepšil a záverečný výsledok bol skvelý. Nechtiac som trochu spomalil Karola Trněného, aj kvôli tomu, že som sa tiež ocitol za pomalším vozidlom, za čo sa Karolovi ospravedlňujem. Všetci Slováci veľmi dôstojne reprezentovali našu krajinu. Napríklad Martin Koči skončil výborne a tiež chvíľu viedol. Veľká pochvala patrí Tomášovi Kukučkovi, ktorý tento rok nemá veľa najazdené. Nehovoriac o Štefanovi Rosinovi, ktorý už aktívne nepreteká, zároveň pochádza z okruhového sveta a jeho výsledok je preto úžasný. Skvele si počínali tiež bratia Lapdavskí. Je to tiež pochvala pre slovenský motoršport, keďže konkurencia na týchto podujatiach je medzinárodná a náročná. Pochvala patrí aj usporiadateľom, ktorí tento rok vybrali špičkové trate a spravili tak jednu zaujímavú a náročnú súťaž."

Zdroj: Drotár Autošport / Foto: Jozef Pisch

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie