Drotár Autošport

Vytvorené20. 11. 2019
Drotár Autošport

Auto Show na okruhu Slovakia Ring je vždy príjemným spestrením na konci slovenskej motoristickej sezóny. Zvyčajne okruhový šport tu znovu vystrieda kľukatá exhibičná rely. Igor Drotár sa samozrejme ukáže aj na jej 10. jubilejnom ročníku - už tento štvrtok a piatok.

Prešovčan Igor Drotár len pred dvoma týždňami tešil českých fanúšikov na Stretnutí majstrov v Sosnovej. Paralelné preteky tejto mimosezónnej šou tentokrát vymení za exhibičnú rely na autodróme Slovakia Ring. Trať predstavuje spleť servisných ciest okolo rýchlostnej dráhy, ale aj samotnú "veľkú" trať. Štart bude tradične v paddocku a vyše 11-km trať sa kľukatí po širokej štartovej rovinke, ale aj medzi úzkymi otvormi v bariérach, ktoré autá presúvajú na rovnako úzke obslužné komunikácie. Každý rok sa trať trochu mení a uvidíme, čím prekvapí tentokrát.

Neprekvapí však, že na mieste spolujazdca v Škode Fabii R5 uvidíme opäť Imricha Ferencza. Trojkolovej súťaži predchádza testovací štvrtok, špojený s obhliadkou trate. Auto Show je predovšetkým miestom stretnutí s priateľmi, ktoré počas hektickej sezóny nie sú vždy možné.

Igor Drotár: "Auto Show mám nesmierne rád. I keď sa tu mnohí stále hrajú na pretekárov, pre mňa je to hlavne príjemné podujatie v kruhu priateľov a známych. Samozrejme, aj my chceme ukázať nejaký ten čas, a to na neľahkej, veľmi kľukatej trati. Počasie tu býva málokedy priaznivé, no klasická jeseň k tomu predsa patrí. Nestáva sa často, že sa s pretekárskou prilbou ocitneme na západe Slovenska. Je preto skvelé, že Auto Show už desať rokov teší fanúšikov aj v tomto kúte krajiny. Uvidia opäť krásne autá a skvelých jazdcov. Pre mňa to samozrejme nebude posledné podujatie v roku, už čoskoro nás čaká mikulášska rely v Slušoviciach a neskôr Pražský relyšprint."

Zdroj: Drotár Autošport / Foto: Marek Felt, Jozef Pisch, Martin Trenkler

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie