Drotár Autošport

Vytvorené16. 10. 2019
Drotár Autošport

Majstrovstvá Slovenska v rely zažijú cez víkend 19.-20. októbra svoje finále. Tak, ako minulý rok, aj teraz budú dejiskom Košice a blízke trate. Prešovského rodáka Igora Drotára síce čaká predĺžený posezónny program, no adrenalín ostrej súťaže zažijú s Imrichom Ferenczom tento rok poslednýkrát.

Igor a Miňo budú preháňať v plnom tempe tradične Škodu Fabiu R5 z dielne Mariána Mičáka. Bude to už 45. Rally Košice a jej program je dobre známy. Divácky dostupné a zaujímavé trate vybral usporiadateľ opäť na juhu Slanských vrchov, ale aj na západ od Košíc v oblasti Jahodnej a priehrady Ružín. Dovedna 136,75 km meraných kilometrov je rozdelených do 11 rýchlostných skúšok.

Skúška Herľany patrí dozaista k tomu najlepšiemu, čo u nás máme. Nemenej zaujímavá a veľmi náročná je aj lesná trať s názvom Bogota. Cesta lemujúca Ružín, polookruhová trať na Jahodnej aj krátky výlet na Bankov sú dobré aj pre divákov, ktorí to majú z Košíc doslova na skok.

Igor s "Miňom" končia slovenské súťaže pravidelne v bodoch a zužitkovať chcú aj vlastné znalosti miestnych tratí.

Igor Drotár: "Nesmierne sa teším na jubilejné Košice, ktoré sú zakaždým veľmi zaujímavé, náročné a krásne. Navyše blízko môjho rodného Prešova. Trate dôverne poznáme, no každá súťaž je iná a podmienky nie sú nikdy rovnaké. Vždy je dôležitá príprava a dobrý rozpis, aj na známych tratiach. Posledná súťaž MSR v roku je vždy dôležitý sviatok pre nás všetkých, ktorí žijeme motoršportom. Verím, že nás znovu podporí množstvo fanúšikov, ktorých už teraz srdečne pozývam na našu poslednú rely v roku. Samozrejme, do konca roka ešte absolvujeme krásne mimosezónne podujatia. Teraz sa však plne sústredíme na košickú rely."

Zdroj: Drotár Autošport / Foto: Jozef Pisch

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie