Drotár Autošport

Vytvorené8. 8. 2019
Drotár Autošport

Niekoľkonásobný majster a vicemajster Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV) Igor Drotár bojoval uplynulý víkend opäť v plnom nasadení. Tentokrát to boli preteky na Jankovom vŕšku, ktoré sa šli spolu s poľským šampionátom a ukázali tak dovedna vyše sto skvelých jazdcov a áut.

Igor Drotár patril od začiatku opäť k favoritom absolútnej špičky poradia. Obzvlášť tieto autá sú krehké nástroje, napokon z radových štvorvalcov s objemom 2 l dolujú vyše 600 konských síl. K tomu treba prispôsobiť aktívne diferenciály, podvozok a vlastne celé auto, čo nie je žiadna hračka. Zatiaľ čo jeden tím žne výhody vlastnej výroby pod vlastnou strechou, iný tím je takpovediac odkázaný na komerčný prenájom. Igorov najväčší konkurent Věroslav Cvrček ml. má okrem rastúceho talentu za sebou aj výhodu rodinného tímu, nemenej talentovaného v oblasti pretekárskej techniky. Práve táto kombinácia ich talentov a zázemia dominuje už druhý rok slovenskému šampionátu a patrí im za to obdiv.

Tak sa zvádzali boje aj na Jankovomo vŕšku za obcou Uhrovec. Dva tréningy vystriedali dve merané jazdy a to rovnako v sobotu aj v nedeľu. Igor si po dlhých rokoch "užil" aj "hodiny", no neminuli ho ani cenné trofeje v MSR a v poľskom šampionáte, do ktorého bol prihlásený tiež. Dve druhé miesta v rámci MSR PAV (aj v triede E1) v sobotu vystriedalo v nedeľu druhé miesto MSR PAV, prvé v Poľsku a tretie v absolútnom poradí.

Igor Drotár: "Každý rok sa na Jankov vŕšok veľmi teším. Je to kopec mne srdcu blízky a má skôr relyový charakter, čo mi vyhovuje, rovnako aj nášmu autu. Je tiež pomerne krátky a malú chybu už nedobehneš. Páčilo sa mi, že sme jazdili s poľským šampionátom a bol by som nadšený, keby sme spolu jazdili oveľa častejšie. Prišli odtiaľ skvelí jazdci so skvelými autami. V cieli nám odbehol vlastne len Cvrček. Potvrdzuje sa, že on aj jeho tím sú veľmi šikovní a vedia si dobre pripraviť vlastné auto. Aj naši prenajímatelia sa o to snažia, no je to skôr na báze komerčnej, čo má svoje prirodzené a pochopiteľné obmedzenia. Ten ich technický aj jazdecký pokrok zároveň znamená, že ak sa nepohneme po týchto stránkach aj my, tak nemáme už žiadnu veľkú šancu na priame súboje. Ich auto je skutočne niekde inde, čo je i divácky zreteľné. Taktiež Poliaci urobili oproti minulému roku masívny pokrok, čo ma zároveň teší, keďže sme bojovali v malých odstupoch. Prvý tréning mi vyšiel a všetko fungovalo úžasne. Auto však bolo silno pretáčavé, no nejako sme absolvovali ostré jazdy. S Poliakmi sme boli štyria až piati v jednej sekunde a trebalo mi tak v poslednej jazde poriadne pridať. Vyšlo mi to a skončil som celkovo druhý a prvý v rámci poľského šampionátu. V druhej sobotnej tréningovej jazde som po desiatich rokoch spravil po prvýkrát aj "hodiny"! V nedeľu ráno som sa "otočil" až na troch miestach! Mechanici popracovali na diferenciáloch a ostré jazdy už šli normálne, i keď som opäť skončil druhý v rámci MSR aj triedy E1, druhý v rámci Poľska a absolútne tretí. Chcem veľmi pochváliť nielen Věroslava, ale tiež skvelého Tomáša Kukučku a poľských jazdcov. Všetci robia míľové pokroky. Voľné víkendy vystrieda koncom mesiaca Ústecká 21 a neskôr Rally Trebišov."

Ústí nad Orlicí privíta slovenský kopcový šampionát po druhýkrát (24.-25.8.), zatiaľ čo jednodňový šprint Rally Trebišov navštívi znovu trate medzi Trebišovom a Košicami (30.-31.8.).

Zdroj: Drotár Autošport / Foto: Jozef Pisch

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie