Drotár Autošport

Vytvorené26. 6. 2019
Drotár Autošport

Automobilové pretekárske eso Igor Drotár pokračoval svoje letné motoristické dobrodružstvo na Majstrovstvách Slovenska pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV) v Ožďanoch. Krátka, no náročná trať bola uplynulý víkend tiež lotériou s počasím a jednou z najväčších výziev sezóny. Dvakrát druhé miesto pre prešovského rodáka znamenalo najmä slušný bodový zisk.

Preteky Oždianske serpentíny sú dôležitou súčasťou nielen pre malebnú obec na juhu Slovenska, ale aj pre celé MSR PAV. Trať meria 2850 metrov a meniace sa polomery zákrut spolu s ďalšími faktormi nedávajú priestor ani na najmenšie chyby. Pridajte k tomu vrtkavosť počasia a o "zábavu" je doslova postarané...

Igor Drotár si nepočínal vôbec zle. Napriek problémom s brzdami si po oba dni vyjazdil dve druhé miesta v absolútnom poradí, aj v triedach E1.

Igor Drotár: "Najkratší kopec sezóny a náročné povetrnostné podmienky dominovali tomuto krásnemu podujatiu. Každá zákruta tu má viac polomerov. Navyše sa idú v pomerne vysokých rýchlostiach. Trať lemujú tvrdé protisvahy a priekopy. Nie je to vôbec jednoduché, ale ide o peknú výzvu. Nadšenie usporiadateľa tomu dáva tiež pravého športového ducha. Klobúk dole pred nimi a touto cestou im veľmi pekne ďakujem za skvelé preteky. Zišla sa tu pekná konkurencia a bojovalo sa v tesných odstupoch. Nám sa objavil hneď na úvod problém s novými brzdami: meniaca sa dĺžka pedála a s ňou aj brzdné účinky nepridávali na odvahe. No auto šlo inak výborne. Sobotné voľné tréningy ponúkli zaujímavý súboj. Prvá meraná jazda bola veľmi tesná, v tej druhej konkurencia oprávnene zvíťazila, boli lepšie pripravení a rýchlejší. V nedeľu som chcel pochopiteľne ešte pridať. Druhý tréning zrušili kvôli dažďu, navyše jeden jazdec s pokazeným autom zaolejoval celú trať. Trochu mi chýbal tento tréning, chcel som totiž zabehnúť nové gumy. Dlho sme v daždi ani nepretekali. Nechcel som príliš riskovať a zvolil som bezpečnejšie tempo. V cieli sa ukázalo, že som šiel až príliš na istotu, no patrilo mi druhé miesto. Konkurencii stačilo poslednú jazdu len dôjsť a nemal som tak s kým bojovať. Chcel som sa aspoň priblížiť k ich časom, čo sa mi vlastne podarilo, i keď aj oni zrýchlili. Pripísal som si veľa bodov za dve druhé miesta. Čiže spokojnosť na mojej strane a ešte raz ďakujem starostovi obce a usporiadateľom, že spravili pekné preteky s medzinárodnou účasťou. Pochváliť chcem tiež Věroslava Cvrčeka a jeho tím, ktorí prichystali naozaj skvelé auto a podávajú výborné výkony. Pochvala patrí aj Martinovi Juhásovi, ktorý sa tento rok rozhodol presedlať na formulu, čo je nesmierne náročné a obzvlášť na mokrej trati, za čo má môj obdiv."

Ďalšou zastávkou v letnom maratóne motoristických podujatí bude pre Igora domáca Rally Prešov (5.-6. júla).

Zdroj: Drotár Autošport / Foto: Jozef Pisch

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie