Drotár Autošport

Vytvorené28. 5. 2019
Drotár Autošport

Legendárny automobilový pretekár Igor Drotár má pred sebou už tento víkend jasný cieľ: prelomiť smolu a zabojovať so Škodou Fabia DTRi na pretekoch Ecce Homo v českom Šternberku.

Najstaršie a najslávnejšie preteky v Česku sú každoročne ozajstnou oslavou motoristického športu. Krásne prostredie severnej Moravy a malebného Šternberku je skvelou kulisou veľkého množstva jazdeckej a technologickej špičky.

Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu (MSR PAV) sa sem vracajú ako náhrada po zrušených pretekoch na Jahodnej. Pod značkou Majstrovstiev Európy, ktoré v lete navštívia tradične aj našu Dobšinú, sem príde neuveriteľných 210 pretekárov.

Pre Igora Drotára je to známy kopec, so svojou dĺžkou 7800 metrov patrí k jedným z najdlhších. Všetkých štartujúcich čakajú dva sobotňajšie tréningy, na ktoré nadväzuje dvoje pretekov v nedeľu.

Igor Drotár: "Šternberk patrí k najkrajším a najčarovnejším tratiam v kopcovom kalendári. Vždy nás sem príde podporiť obrovské množstvo fanúšikov. Mesto aj samotný kopec sú krásne a ja sa už neviem dočkať samotného podujatia. Tento rok sa možno opäť trochu trápime najmä s technikou, no tajne dúfam, že sme si svoju smolu už vybrali a preteky Ecce Homo si užijeme, ako sa patrí."

Zdroj: Drotár Autošport / Foto: Jozef Pisch

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie