Drotár Autošport

Vytvorené6. 2. 2019
Drotár Autošport

Slovenská motoristická pôda zažila túto zimu len jedinú súťaž na snehu: uplynulú sobotu si mnoho posádok národného slovenského šampionátu vyskúšalo adrenalín zasnežených ciest hlboko v Levočských vrchoch. Medzi nimi aj Igor Drotár.

Minirally Levoča ako súčasť seriálu Minirally Cup štartovala opäť v nenápadnej obci Torysky, kde pramení "šarišská Amazónka" - rieka Torysa. Miestne lesy v sebe ukrývali dve vskutku zaujímavé trate, s množstvom rýchlych úsekov medzi stromami, stúpania i ostré brzdenia, rýchle pasáže, aj technické zákruty. Samozrejme, všetko na úzkej ceste, lemovanej snehovými mantinelmi. Žiaľ, práve v súťažný deň nastal odmäk a kvalita vozovky, v spojení s množstvom pribúdajúcich vypadnutí, priniesli niekoľko voľných prejazdov a pomenej ostrých jázd.

Tie skúšky, ktoré posádky absolvovali, však priniesli množstvo zábavy. Inak tomu nebolo ani v kokpite Mitsubishi Lancer EVO IX, v rukách Igora Drotára a jeho spolujazdca Imricha Ferencza. Hovorí majster Drotár: "Počasie je, a vždy bude, niečo nepredvídateľné a neovplyvniteľné, podmienky sú však pre každého rovnaké. Prejazdnosť trate a hmly určite priťažili usporiadateľom, no nemám na čo nadávať, som rád, že takéto podujatie zorganizovali. Teší ma tiež, že som sa ho mohol zúčastniť, i keď som cítil, že mi chýbali aktuálne skúsenosti na úzkych pneumatikách s hrotmi. Začali sme s pomerne veľkým odstupom za konkurenciou. Druhá skúška bol len voľný prejazd, no na tretej RS som sa osobne zlepšil o 21 sekúnd, i keď ani to nestačilo na konkurenciu pred nami. Mohol som samozrejme ešte pridať, no s pocitom, že ak sa niekto na kľukatých úsekoch predo mnou skríži, čo sa bežne dialo, hrozí kolízia. Ďalej som si udržiaval tempo a ocitol som sa na piatom mieste, čo ma teší a som s celým podujatím spokojný. Ukázalo sa, že najnovšia technika R5 je niekde ďaleko vpredu, i keď jazdci ako Tomáš Kukučka a Štofi Rosina ukázali, že sa dá ísť stále rýchlo aj na Mitsubishi. Naše auto bolo výborne pripravené, za čo ďakujem celému tímu. Mrzelo ma, že sa zrušili nejaké skúšky, a to aj kvôli množstvu divákov, ktorí si dali tú námahu a vyšliapali kopec, pričom strávili v chladnom počasí dlhé hodiny. Patrí im za to naša vďaka."

Dlhá zimná prestávka potrvá do marca, kedy začínajú predsezónne testy, prvé súťaže rely a preteky automobilov do vrchu. V oboch národných šampionátoch (rely a kopce) samozrejme odštartuje aj Igor Drotár.

Zdroj: Drotár Autošport
Foto: © Jozef Pisch

Späť na zoznam článkov
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoPodrobné nastavenie